Kas Ekimi

NEDEN KAŞ EKİMİ

1. Öncelikle kaş dökülmesinin nedenleri
2. Fiziksel travma( Kaza, yanık vs..)
3. Sistemik ve lokal hastalıklar
4. Trikotillomania ( kaşların çekilerek yolunması)
5. Konjenital bozukluklar(doğuştan hiç olmaması)

Kaş seyrekliği veya eksikliği, ciddi görsel soruna sebep olur ve oldukça dikkat çeker. Özellikle konuşurken karşınızdaki insanın gözü üzerinizde olduğu için ister istemez kaşını dikkat çektiği için gözü oraya takılacak ve bu ister istemez sizi rahatsız edecektir bu sizde ciddi bir motivasyon eksikliğine sebep olacaktır.

Kaşın seyrekliğini kalem boyalar kullanarak kısmen giderebilirsiniz Lakin kaza sonrası tam kayıplar yada kısmen kayıplarda alem çare olmaktan uzaktır,istenen sonuç bir türlü elde edilememektedir. Bazen kaş kayıplarını kalıcı dövme dediğimiz yöntemle de gidermeye çalışanlar olur ama burada istenen sonucu elde etmek zordur çünkü renk ve görünüm oldukça yapay gözükmektedir.

Kaş kaybını kişiyi mutlu ve tatmin edecek şekilde bir görünüme kaş ekimiyle başarabiliriz

NASIL EKİLİR
Kaş ekiminde kökler 0.6 veya 0.7 mm’lik punçlarla alınmalıdır ve kökler bekletilmeden yine aynı çapta alet yardımıyla cilt kesilmeden ekilmelidir. FUE kaş ekiminde yine saç ekimindeki gibi saç kökleri kullanılır. Bunun için iki kulak arasındaki enseye yakın bölgeden saç kökleri alınırlar. Bu kısımdaki özellikle tek telli ve narin saç kökleri olduğu için doğal kaş ekimi sonucu için gereklidir. Bu arada kaş şeklini ve sıklığını kişi kendi belirlemelidir.

Ekimde en çok dikkat edilmesi gereken şey ekimin açısıdır. Ekim 25-30 derecelik açılarla yapılmalıdır Daha dik açılarla yapılan ekim kaşın dik çıkmasına sebep olacağından rahatsızlık vermektedir. Ortalama 400 – 600 greft ekilerek ideal sonuç alınmaktadır.

KAŞ EKİMİ İLE İLGİLİ NE GİBİ PROBLEMLER YAŞAYABİLİRSİNİZ
Ekilen kaşlar normal kaşlara göre hızlı büyürler. Bu sebeple ilk zamanlarda haftalık uzayan kaşlarınızı kesmeniz gerekir. Bu durum belli bir süre devam eder ve sonrasında uzama hızı normale döner.

EKİLEN KAŞLAR KALICIMIDIR?
Evet, ekim sonrasında çıkan kaşlar kalıcıdır. Ömür boyu devam ederler ve kendi kaşlarınızdan bir farkları yoktur.